Porozumienie Zielonogórskie

03. Porozumienie ZielonogórskieNZOZ „Omega” od 2005 r. należy do Federacji Związków Pracodawców Ochrony Zdrowia „Porozumienie Zielonogórskie”.

Porozumienie Zielonogórskie jest związkiem zawodowym pracodawców ochrony zdrowia czyli ludzi prowadzących zakłady lecznicze świadczące usługi z zakresu Podstawowej Opieki Zdrowotnej. Większość z tych pracodawców to lekarze rodzinni, których doskonale znają i szanują ich Pacjenci.

Porozumienie jest prawdopodobnie najbardziej znane z negocjacji z Narodowym Funduszem Zdrowia i Ministerstwem Zdrowia na przełomie niektórych lat. Odgrywało ono w tych negocjacjach rolę strony broniącej praktyk lekarzy rodzinnych przed niektórymi skrajnie niekorzystnymi przepisami i ustaleniami Narodowego Funduszu Zdrowia i Ministerstwa Zdrowia, które mogły zachwiać cały porządek Podstawowej Opieki Zdrowotnej. Straciliby na tym oczywiście lekarze, ale przed wszystkim Pacjenci. Znaczne zachwianie tego porządku oznaczałoby spadek jakości usług medycznych, na co lekarze nie mogli się zgodzić.

Porozumienie Zielonogórskie jest jednak o tyle wyjątkowym związkiem zawodowym, że często stanowi „pomost” pomiędzy lekarzami, a Narodowym Funduszem Zdrowia i Ministerstwem Zdrowia. W toku często zmieniających się przepisów dotyczących ochrony zdrowia często ciężko jest za tymi zmianami nadążyć i jednocześnie aktywnie pracować dla naszych Pacjentów. Porozumienie Zielonogórskie organizując spotkania i szkolenia na temat nowych ustaw i przepisów pomaga nam dostosowywać się do nowych warunków udzielania świadczeń i tym samym poprawiać ich jakość. Organizując wspólne przetargi na maszyny medyczne i usługi laboratoryjne umożliwia większej ilości praktyk dostęp do nowych technologii medycznych i możliwości pomagających sprawniej leczyć naszych Pacjentów.

Porozumienie Zielonogórskie ma swoją strukturę regionalną podzieloną według województw. NZOZ Omega należy do Mazowieckiego oddziału Federacji. Prezesem naszego oddziału jest pan dr Wojciech Pacholicki – lekarz rodzinny z Radomia.

 

Jeśli jesteście Państwo zainteresowani dalszymi informacjami na temat Porozumienia Zielonogórskiego, zachęcamy do odwiedzenia poniższych stron internetowych:

https://www.facebook.com/pages/Porozumienie-Zielonog%C3%B3rskie/157443434434599?fref=ts

http://www.federacjapz.pl/

http://www.pzmazowsze.pl/